PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=326687}

12:08 na wschód od Bukaresztu

A fost sau n-a fost?
6,9 1 289
ocen
6,9 10 1 1289
7,6 7
ocen krytyków
12:08 na wschód od Bukaresztu
powrót do forum filmu 12:08 na wschód od Bukaresztu

Świetny

ocenił(a) film na 9

Po pierwszym obejrzeniu w TVP Kultura wystawiłem mu siódemkę, ale oglądając film drugi raz w kinie bez lektora wychwyciłem więcej smaczków i film jest rewelacyjny! Początek nieco nudny, chociaż trzeba było zrobic jakieś wprowadzenie. To co robił dziadek przechodzi ludzkie pojęcie, ukradł całkowicie drugą część w studiu. Świetne dialogi, film bardzo spójny, świetnie zamknięty, bez zbędnego patosu, trochę metaforyczny (widzę niżej, że niektórzy nie złapali wszystkiego). Czemu taki film nie powstał w Polsce?

Genialny, rumuński film. 9/10 (nie zniechęćcie się po pół godziny!)

ocenił(a) film na 4
Nienasycony_Buhaj

Typowa parówa z nowych horyzontów co myśli, że jak obejrzy rumuński film to kosmos w czarną dziurę wyjebała a reszta ludzi to debile.

ocenił(a) film na 9
now_go_my_son_and_rock

zobacz moje oceny filmow z nowych horyzontow wiesniaku i dopiero potem pisz swoje wypociny wsiurze

Nienasycony_Buhaj

haha przecież ten film mógłby być równie dobrze o polakach a czytanie Was tylko w tym utwierdza. Troszeczkę dystansu ludzie, tak jak powiedział ten chińczyk "nie lubię jak wy rumuni traktujecie siebie nawzajem".
Rozwiń proszę co miałeś na myśli pisząc, że dziadek ukradł całkowicie drugą część w studiu bo za bardzo nie wiem o kogo chodzi i w jakim kontekscie. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
kamik0

Też miałem podobną smutną refleksję... Ta historia równie dobrze mogłaby się dziać gdzieś na polskiej prowincji :-( Kapitalny film z masą celnych obserwacji i znakomitych smaczków, zarówno na pierwszym planie, jak i w tle, ponadto świetne role całego tria panów. Ciężko uwierzyć, że to debiut, i to zarówno pod kątem reżyserskim, jak i scenariuszowym. Koniecznie muszę inne dzieła Porumboiu obczaić.

ocenił(a) film na 7
Sqrchybyk

Na prowincji czyli - w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu?

ocenił(a) film na 8
Nienasycony_Buhaj

zgadzam sie w 100%. wlasnie pisze magisterke na temat tego filmu. pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones